Zarezervujte si vstupenku na řízené degustace pod vedením zkušených sommeliéru a jako dárek dostanete kvalitní festivalovou sklenici od společnosti Crystalex.

Projekt s podporou Vinařského fondu.

Vinařství Piálek & Jäger - hlavní vinařství festivalu

menu

Jsme malé vinařství založené na přátelství dvou rodin. Na naše vína nespěcháme. Dáváme jim tolik času, kolik potřebují. Tak jako našim dětem. Abychom na ně mohli být hrdí.

Vyrábíme jen přívlastková vína v malých šaržích. V každé láhvi najdete kromě kvalitního vína i kus našeho nadšení a oddanosti vinařským tradicím.

  • AWC Vienna - Nejlepší národní vinařství 2018
  • Vinařství roku 2020
Vinařství Piálek & Jäger - hlavní vinařství festivalu

Vinařství Obelisk

menu

Vinařství Obelisk v sobě ukrývá hlubokou úctu k moudrosti našich předků, na což odkazuje i překlad starořeckého „filein sofia“.

„Víno je jako život. Krásné, vášnivé, smyslné, ale někdy i trpké a nelítostné. Provádí nás jeho úskalími, je němým svědkem všech důležitých událostí v něm. Obsáhne všechny lidské smysly a touhy. Je poesií pro chuťové buňky a balzámem pro duši. Pro neopakovatelnou cestu života. Proto Vinařství Obelisk.“

Vinařství Obelisk

Vinařství Petr Skoupil

menu

Vinařství je známé především díky kvalitnímu vínu. Svoji tvář i duši mu propůjčil majitel Petr Skoupil se svojí vizí výroby jemných kvalitních vín. Milovníky a znalce vín osloví i rodinný a osobní přístup k zákazníkovi. Rodinné vinařství je také díky tomu, že do vinařství nastoupili i dva synové.

Naše hrozny zpracováváme nejšetrnější, ojedinělou metodou pomocí selektoru bobulí. Výsledkem jsou odrůdově čistá a mimořádně zajímavá přívlastková vína. Jsou typická širokým spektrem primárních aromatických látek a zejména výrazně ovocným charakterem s minimálním obsahem hořčin. 

Vinařství Petr Skoupil

Arte Vini

menu

Vyrábíme vína moderního stylu, která navazují na to nejlepší z moravských vinařských tradic. Ve sklepě používáme výhradně tradiční a přírodní výrobní postupy, které umožňují vyniknout jemným vůním a chutím, které našim vínům dodávají kvalitní, pečlivě sklízené a následně důkladně tříděné hrozny.

Arte Vini

Vezu bubliny

menu

Láska k proseccu nás přivedla k pojízdnému prosecco baru. Nabízíme vám výborné stáčené frizzante víno vyráběné z odrůdy Glera, míchané prosecco drinky a to nejlepší z lahvového prosecca a šumivého vína, co jsme v oblasti Asola a Valdobbiadene ochutnali.

Zakládáme si na tom, že si vína sami vybíráme, sami z Itálie dovážíme a sami náležitě předem degustujeme - hlavně to :-)

Vezu bubliny

Divinum

menu

Výběr z těch nejlepších šumivých i tichých vín, která vás přenesou do Itálie. 

Divinum

Vinařství Holakovský

menu

Jsme mladé rodinné vinařství, které navazuje na rodinnou tradici. Vinařská tradice v rodině pochází od dědečka, stejně jako sklep, jehož historie sahá před rok 1840. Své poznatky předáváme z otce na syna již několik generací. 

Vína oceněná na prestižní soutěži Festwine 2021.

Vinařství Holakovský

Vinařství Sol invictus

menu

Našim vinicím dáváme vše potřebné, čerpáme ze zkušeností našich předků, chováme se ekologicky a dbáme na ochranu životního prostředí. Využíváme také nových technologických možností a trendů a posouváme tak naše vinařství vstříc novým výzvám. Vína vyrábíme výhradně z hroznů vypěstovaných na našich vinicích, které se rozprostírají v Mikulovské vinařské podoblasti.

Vinařství Sol invictus

Vinařství Vladimír Tetur

menu

Být velkým vinařstvím neznamená být obyčejný, konvenční nebo mainstreamový, jak se někdy nehezky říká. Naopak! Je víc času na výrobu vína ne jedním stylem, ale více způsoby. Vyrábíme mimo jiné i naturální/autentická vína, mezi která patří například Chardonnay Tomala, které je vyrobeno Kachetinskou metodou, což znamená, že víno 10 měsíců leželo na rmutu, dále stejně vyrobené Rulandské modré, Old Style Veltlínské zelené a další.

Vinařství Vladimír Tetur

Vinařství Vrba

menu

Vinařství Vrba je malým rodinným vinařstvím založeným v roce 1993 v obci Vrbovec, která se nachází 8 km jižně od města Znojma. Zakládáme si na výrobě tradičního moravského vína, které pěstujeme na vlastních vinicích formou integrované produkce, což představuje citlivější přístup k ochraně a obdělávání vinic. Úrodu sklízíme výhradně tradičním ručním způsobem. 

Vinařství je výjimečné tím, že lisuje červená a oranžová vína na historickém dřevěném lisu z roku 1808.

Vinařství Vrba
loading