Vinařství Piálek & Jäger

info

Jsme malé vinařství založené na přátelství dvou rodin. Na naše vína nespěcháme. Dáváme jim tolik času, kolik potřebují. Tak jako našim dětem. Abychom na ně mohli být hrdí.

Vyrábíme jen přívlastková vína v malých šaržích. V každé láhvi najdete kromě kvalitního vína i kus našeho nadšení a oddanosti vinařským tradicím.

  • AWC Vienna - Nejlepší národní vinařství 2018
  • Vinařství roku 2020
Vinařství Piálek & Jäger

Arte Vini

info

Vyrábíme vína moderního stylu, která navazují na to nejlepší z moravských vinařských tradic. Ve sklepě používáme výhradně tradiční a přírodní výrobní postupy, které umožňují vyniknout jemným vůním a chutím, které našim vínům dodávají kvalitní, pečlivě sklízené a následně důkladně tříděné hrozny.

Arte Vini

Vinné sklepy Kutná Hora

info

Naše rodinné vinařství založil v roce 2002 pan Stanislav Rudolfský. V roce 2005 převzal řízení společnosti jeho syn Lukáš, který ji řídí dodnes. Společnými silami se pustili do obnovování zašlé slávy pěstování révy vinné na Kutnohorsku, jehož tradice sahá do 12. století. Nejvýznamnější odrůdou této oblasti je Rulandské modré, které zde rozšířil císař Karel IV. a kterému se zde i po staletích stále dobře daří. Jsme druhým největším vinařstvím v Čechách.

Vinné sklepy Kutná Hora

Bohemia Sekt ICE

info

Jsme tradiční český výrobce šumivých a tichých vín, důvěra spotřebitelů nás zavazuje vyrábět kvalitní vína již více než 80 let. Právě proto dnes pochází více než dvě třetiny šumivých vín vypitých v České republice z naší produkce. Naše skupina zároveň patří k nejvýznamnějším pěstitelům révy a současně je největším zpracovatelem moravských hroznů.

Bohemia Sekt ICE

Vinařství Baláž

info

Špičková, originální vína, která neomylně ukazují na svůj původ. To jsou vína Vinařství Baláž. Respekt k tradici znamená, že u Balážů navazují na znalosti a zkušenosti předků a věnují se ověřeným odrůdám, kterým se v místních podmínkách nejlépe daří. Vznikají tak moderní autentická vína, která mají jasný, přirozený a jedinečný projev.

V mezinárodní soutěži vín Prague Wine Trophy získali CHAMPIONA za nejlepší oranžové víno – PONTIC Tramín červený, oranžové víno 2018.

Vinařství Baláž

Slovenské Víno

info

Slovenské víno je tolik jiné, a přitom je to coby kamenem dohodil. Jeho nevídaná chuť si podmaní i ty nejmlsnější jazýčky vinařských fajnšmekrů. Tajemství jeho neobvyklé chuti a vůně se skrývá nejen v láskyplné péči lokálních vinařů, ale hlavně v úžasné půdě a jiných klimatických podmínkách.

Slovenské Víno

Vinařství Vladimír Tetur

info

Být velkým vinařstvím neznamená být obyčejný, konvenční nebo mainstreamový, jak se někdy nehezky říká. Naopak! Je víc času na výrobu vína ne jedním stylem, ale více způsoby. Vyrábíme mimo jiné i naturální/autentická vína, mezi která patří například Chardonnay Tomala, které je vyrobeno Kachetinskou metodou, což znamená, že víno 10 měsíců leželo na rmutu, dále stejně vyrobené Rulandské modré, Old Style Veltlínské zelené a další.

Vinařství Vladimír Tetur
loading